mężczyzna na siłowni zewnętrznej

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. I choć żyjemy w czasach, kiedy pochłania nas nadmiar obowiązków, mamy też na szczęście coraz większą świadomość, jak ważny jest ruch i zdrowy tryb życia. Z tego powodu kluby fitness pękają w szwach, a na parkowych alejkach można zobaczyć biegaczy czy rowerzystów. Coraz więcej Polaków korzysta także z siłowni zewnętrznych.

Siłownia zewnętrzna to młodsza siostra tradycyjnego miejsca tego typu. Wyróżnia się tym, że umiejscowiona jest na świeżym powietrzu, co jest jej największą zaletą. Korzystanie z niej nie wymaga kupowania karnetów, ponieważ jest nie tylko bezpłatna, ale także dostępna o każdej porze dnia i nocy. Nie trzeba zatem specjalnych przygotowań - można po prostu zatrzymać się na ćwiczenia w drodze z pracy, czy też urozmaicić w ten sposób codzienny spacer. Nie dziwi więc fakt, że od kiedy siłownie zewnętrzne wpisały się w krajobraz naszych miast, stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez Polaków. 

Dlaczego warto być aktywnym fizycznie?

Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na zdrowie, co znajduje potwierdzenie w Piramidzie Zdrowego Żywienia opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Regularny ruch zapobiega otyłości, będącej przyczyną wielu groźnych chorób. Ponadto poprawia on samopoczucie, a także pozytywnie wpływa na zdrowie - nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Wydzielające się podczas treningu endorfiny sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi, a lepszy wygląd naszego ciała przekłada się na samopoczucie i wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości. Aby zatem być sprawniejszym i lepiej czuć się we własnym ciele, poszukujemy różnych pomysłów na trening, wśród których niezwykle popularne są ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem przyrządów street workout.

Zalety ćwiczeń pod chmurką

Każda forma ruchu jest dla nas korzystna, jednak szczególnie pozytywny wpływ na nasz organizm mają te ćwiczenia, które odbywają się na świeżym powietrzu. Ich największą zaletą jest dotlenienie organizmu, co przekłada się nie tylko na lepszą koncentrację, ale także pozytywnie oddziałuje na pracę serca i mózgu. Ponadto regularny ruch umożliwia szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to szczególnie istotne w obecnych czasach, kiedy wiele osób prowadzi siedzący tryb życia i ma łatwy dostęp do niezdrowego, przetworzonego jedzenia. Na dłuższą metę powoduje to problemy z utrzymaniem właściwej wagi i skutkuje groźną dla zdrowia otyłością. Doskonałym sposobem, aby temu zaradzić jest właśnie ruch na świeżym powietrzu, który zdecydowanie poprawia metabolizm. Ćwiczenie pod chmurką, szczególnie w słoneczne dni to także niezbędna dawka witaminy D, a to z kolei zdrowsze i mocniejsze kości. Jeśli zaś zdecydujemy się na trening w chłodniejsze dni, będziemy lepiej zahartowani, co przełoży się na większą odporność organizmu, a tym samym mniejszą podatność na infekcje. 

Podsumowując, siłownia zewnętrzna pozwala zadbać o zdrowie i kondycję. Z tego powodu coraz więcej Polaków wybiera ją na miejsce swoich codziennych ćwiczeń. Jest to nie tylko doskonała forma spędzania wolnego czasu, ale także pretekst do spotkań towarzyskich w gronie miłośników zdrowego stylu życia.

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon