dziecko zjechało na linie

Każdy z rodziców wie, ile uśmiechu na twarzy dziecka potrafi wywołać wizyta na placu zabaw. Maluchy nie mogą się doczekać wspaniałej zabawy w gronie rówieśników. Beztroskie bujanie na huśtawce czy radosny zawrót głowy na karuzeli są dla najmłodszych prawdziwym źródłem szczęścia. Nie dziwi więc, że producenci placów zabaw dokładają wszelkich starań, aby tę zabawę dodatkowo uatrakcyjnić. W tym celu dbają o wyposażenie miejsc do zabawy w atrakcyjne sprzęty, wśród których na szczególną uwagę zasługują zjazdy linowe. Kolejka tyrolska na placu zabaw? Czemu nie!

Zjazd linowy potocznie zwany tyrolką lub kolejką tyrolską to zgodnie z definicją lina nośna rozpięta pomiędzy dwoma stanowiskami, które zostały umieszczone w pewnej odległości względem siebie na tej samej lub różnej wysokości. Konstrukcje tego typu początkowo miały niewiele wspólnego z placami zabaw, ponieważ wykorzystywane były jedynie do pokonywania przepaści, wąwozów czy też jaskini. Z czasem tyrolki pojawiły się także w parkach linowych i stały się popularną formą zabawy. Umieszczone są tam najczęściej na sporych wysokościach wymagają specjalnych zabezpieczeń. Niejedno dziecko marzy o jeździe na wysokości, która powoduje nie tylko powiew wiatru we włosach, ale jest przede wszystkim źródłem nieopisanej ekscytacji. Niestety nie zawsze jest możliwość wizyty w parku linowym, a tego typu rozrywka dla młodszych dzieci może być również nieosiągalna. Nie znaczy to jednak, że muszą one rezygnować z realizacji marzenia, a przede wszystkim doskonałej zabawy. 

Rozwiązanie znaleźli producenci placów zabaw, wprowadzając do swojej oferty kolejki tyrolskie. Dzięki linowym placom zabaw dzieci nie muszą się już wdrapywać na drzewa, otrzymują bowiem znacznie bezpieczniejszą alternatywę. Nieograniczone możliwości urządzeń linowych, wśród których szczególną popularnością cieszą się tyrolki sprawiają, że nowoczesny plac zabaw zapewnia godziny wspaniałej zabawy. Co najważniejsze, zjazdy linowe dostępne na placach zabaw są w pełni bezpieczne, lina została bowiem rozpięta na takiej wysokości, że nawet gdyby zdarzył się upadek, nie będzie miał on groźnych konsekwencji. Ponadto za zwiększenie bezpieczeństwa odpowiada siedzisko, które sprawia, że dziecko podczas zjazdu znajduje się w stabilnej pozycji. Zjazd linowy jest zatem wspaniałym uzupełnieniem infrastruktury placu zabaw i z pewnością przyczyni się do jego popularności wśród dzieci. Sprawdzi się ona zarówno na tradycyjnych drewnianych placach zabaw, jak i w miejscach tego typu o nowoczesnym charakterze. 

Największą zaletą kolejek tyrolskich jest doskonała zabawa, a także kształtowanie sprawności fizycznej, rozwój motoryki i kształcenie świadomości własnego ciała. Wszystko to przekłada się na lepszą kondycję, a tym samym na odporność i zdrowie najmłodszych.

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon