Chłopiec ćwiczący na siłowni zewnętrznej

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Z tego powodu dużą wagę przykłada się w szkole do wychowania fizycznego, może ono bowiem ukształtować dobre nawyki na przyszłość. Aby jednak uczniowie chętnie brali udział w lekcjach, powinny być one jak najbardziej atrakcyjne. Niestety dość często szkoły nie dysponują odpowiednią bazą, co przekłada się na niechęć uczniów i unikanie aktywności. Z pomocą przychodzą siłownie zewnętrzne, a outdoor fitness może być doskonałym urozmaiceniem lekcji wychowania fizycznego. 

Zatłoczone sale gimnastyczne i gra w dwa ognie to już coraz rzadziej spotykana praktyka na lekcjach wychowania fizycznego. Coraz więcej nauczycieli ma świadomość, że lekcje powinny być atrakcyjne i urozmaicone, dlatego też poszukuje alternatywnych sposobów na ich przeprowadzenie. Doskonałym sposobem jest street workout, czyli ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem siłowni zewnętrznych. Są to miejsca wyposażone w różnorodny sprzęt, dzięki czemu umożliwiają zarówno aktywność cardio, jak i trening siłowy. Rodzaj aktywności bez problemu można więc dopasować zarówno do wieku, jak i do potrzeb uczniów, aby jak najlepiej rozwinąć ich zdolności motoryczne.

Ćwiczenia tego typu mają też niebywałą zaletę, odbywają się bowiem na świeżym powietrzu. Korzyści z ćwiczeń pod chmurką są nieprzecenione i mają znacznie więcej plusów od tych w zamkniętych pomieszczeniach. Przede wszystkim powodują dotlenienie organizmu, co przekłada się na lepszą koncentrację i pozytywnie oddziałuje na pracę mózgu. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Po lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu, uczniowie znacznie efektywniej będą pracowali na kolejnych, szkolnych lekcjach.

Ponadto regularny ruch wpływa na poprawę metabolizmu i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jest więc doskonałym wyborem dla młodych ludzi, którzy dużo czasu spędzają przed komputerem i najczęściej gustują w niezdrowym jedzeniu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to w słoneczne dni niezbędna porcja witaminy D, która przekłada się na zdrowsze i mocne kości. Z kolei w chłodne dni ćwiczenia na przyrządach street workout powodują, że młody człowiek się hartuje, co sprawia, że w przyszłości będzie znacznie mniej podatny na infekcje i łatwiej będzie się przed nimi bronił. 

Outdoor fitness to doskonałe urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, które jest nie tylko atrakcyjne dla uczniów, ale niesie też ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.

 

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon