przydomowy plac zabaw

Plac zabaw to niezwykle ważne miejsce mające wpływ na rozwój dziecka. Pozwala mu na zabawę, przyczynia się do doskonalenia wzorców ruchowych i nabywania większej świadomości swojego ciała. Ponadto dzięki różnym możliwościom zabawy kształci ono swoją kreatywność i pobudza wyobraźnię. Stymulacja rozwoju fizycznego i psychicznego są w tym przypadku nie do przecenienia, dlatego też każdy maluch powinien mieć możliwość beztroskiej zabawy czy to w miejscu publicznym, czy też w zaciszu własnego ogrodu. Jakie są zalety posiadania przydomowego placu zabaw?

Zabawa na wyciągnięcie ręki

Dzieci najchętniej spędzałyby na placu zabaw całe dnie. Rodzice nie zawsze mają jednak możliwość, aby się tam wybrać. Rozwiązaniem tego problemu jest plac zabaw we własnym ogrodzie. Dzięki niemu dziecko ma okazję do zabawy w dowolnym momencie. Wszystko to sprawia, że się nie nudzi, może bowiem zagospodarować swój wolny czas. Jeśli do tego do zabawy zaprosi rówieśników, będzie do wspaniała okazja do budowania relacji społecznych w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu.

Pod okiem rodziców

Jak wiadomo każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było bezpieczne. Nie ma więc dla niego bardziej komfortowej sytuacji niż bawiące się dziecko, które widać z okna. W każdej chwili można zaglądnąć i przekonać się, czy zabawa nie zagraża bezpieczeństwu. Dzięki placowi zabaw we własnym ogrodzie nie trzeba już wybierać pomiędzy koniecznością gotowania obiadu, a usilnymi prośbami dziecka o wyjście w domu. Wszystko to może odbywać się jednocześnie, co przekłada się na komfort rodziców i radość dzieci.

Do koloru, do wyboru

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Freekids, plac zabaw ma ogromny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby był on wyposażony w różnorodne sprzęty dostosowane do każdego etapu rozwoju. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia dla najmłodszych dzieci, takie jak niskie zjeżdżalnie czy bezpieczne huśtawki z siedziskiem i poręczami, jak i sprzęty, które przypadną do gustu starszym pociechom i pozwolą im na coraz sprawniejsze pokonywanie przeszkód. Wszystko to sprawia, że można doskonale wyposażyć ogólnodostępne miejsce tego typu, jak i zadbać o aranżację przydomowego kącika zabaw. Dzięki ogromnemu wyborowi sprzętów, jakie oferują producenci placów zabaw, ograniczeniem w aranżacji przydomowego miejsca tego typu jest jedynie wyobraźnia rodziców. Niezależnie od tego czy zdecydują się oni na drewniany plac zabaw, czy też wybiorą metalowe urządzenia, będą mogli dostosować je zarówno do potrzeb dziecka, jak i stylistyki ogrodu.

Nie ulega wątpliwości, że przydomowy plac zabaw ma wiele zalet. Umożliwia bezpieczną zabawę pod okiem rodziców i sprawia dziecku nieopisaną radość. Dzięki niemu nigdy nie będzie się ono nudzić, ponieważ będzie miało możliwość zabawy niezależnie od pory.

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon