Blog Freekids

Witamy na blogu! Znajdziesz tu wiele ciekawych informacji na temat naszej firmy i zakresu świadczonych usług.

dziecko zjechało na linie

Kolejka tyrolska na placu zabaw? Czemu nie!

Każdy z rodziców wie, ile uśmiechu na twarzy dziecka potrafi wywołać wizyta na placu zabaw. Maluchy nie mogą się doczekać wspaniałej zabawy w gronie rówieśników. Beztroskie bujanie na huśtawce czy radosny zawrót głowy na karuzeli są dla najmłodszych prawdziwym źródłem szczęścia. Nie dziwi więc, że producenci placów zabaw dokładają wszelkich starań, aby tę zabawę dodatkowo uatrakcyjnić. W tym celu dbają o wyposażenie miejsc do zabawy w atrakcyjne sprzęty, wśród których na szczególną uwagę zasługują zjazdy linowe. Kolejka tyrolska na placu zabaw? Czemu nie!
instrumenty na placu zabaw

Jak stworzyć edukacyjny plac zabaw?

W życiu każdego dziecka powinien być czas zarówno na zabawę, jak i na naukę. I choć brzmi to może dość poważnie i kojarzy się z obowiązkami związanymi z pójściem do szkoły, wcale nie trzeba czekać aż tak długo, aby kształcić u dziecka nowe umiejętności i przekazywać mu niezbędną wiedzę. Co więcej można to robić w sposób w pełni dla niego przyjemny, łącząc przyjemne z pożytecznym. Nauka przez zabawę to doskonały sposób na wspomaganie rozwoju już od najmłodszych lat, a nowoczesne place zabaw są najlepszym miejscem, który pozwala wcielić go w życie.
przydomowy plac zabaw

Zalety posiadania przydomowego placu zabaw

Plac zabaw to niezwykle ważne miejsce mające wpływ na rozwój dziecka. Pozwala mu na zabawę, przyczynia się do doskonalenia wzorców ruchowych i nabywania większej świadomości swojego ciała. Ponadto dzięki różnym możliwościom zabawy kształci ono swoją kreatywność i pobudza wyobraźnię. Stymulacja rozwoju fizycznego i psychicznego są w tym przypadku nie do przecenienia, dlatego też każdy maluch powinien mieć możliwość beztroskiej zabawy czy to w miejscu publicznym, czy też w zaciszu własnego ogrodu. Jakie są zalety posiadania przydomowego placu zabaw?
Kobieta na siłowni zewnętrznej

Jakie podłoże wybrać do placu zabaw i siłowni zewnętrznej?

Zarówno siłownia zewnętrzna, jak i plac zabaw to miejsca, które powinny zapewniać maksymalny poziom bezpieczeństwa. Przebywające tam osoby znajdują się bowiem w ciągłym ruchu i z tego powodu nietrudno o upadek. Aby był on jak najmniej dotkliwy w skutkach, należy szczególnie zadbać o rodzaj podłoża. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie podłoże wybrać do placu zabaw i siłowni zewnętrznej. 
Chłopiec ćwiczący na siłowni zewnętrznej

Outdoor fitness jako urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Z tego powodu dużą wagę przykłada się w szkole do wychowania fizycznego, może ono bowiem ukształtować dobre nawyki na przyszłość. Aby jednak uczniowie chętnie brali udział w lekcjach, powinny być one jak najbardziej atrakcyjne. Niestety dość często szkoły nie dysponują odpowiednią bazą, co przekłada się na niechęć uczniów i unikanie aktywności. Z pomocą przychodzą siłownie zewnętrzne, a outdoor fitness może być doskonałym urozmaiceniem lekcji wychowania fizycznego. 
karuzela

W jakim wieku dziecko może bezpiecznie korzystać z karuzeli?

Chyba nikt nie wyobraża sobie placu zabaw bez znajdującej się na nim karuzeli. Jest ona niezbędnym elementem wyposażenia, które pozwala dostarczać dzieciom mnóstwo frajdy. Korzystają z niej zarówno młodzi, jak i nieco starsi miłośnicy dobrej zabawy. Czy jest jednak określony wiek, w jakim dziecko może bezpiecznie korzystać z karuzeli?
huśtawka

Na co zwrócić uwagę kupując huśtawkę dla dziecka?

Huśtawka to ponadczasowy sprzęt do zabawy, który od pokoleń wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Beztroskie bujanie to rozrywka, która jest przyjemna zarówno w pojedynkę, jak i w większej grupie. Z pewnością warto więc pomyśleć o zakupie huśtawki dla dziecka, będzie to bowiem dla niego dużą radością. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
plac zabaw

Zalety modułowych placów zabaw

Plac zabaw kojarzył się kiedyś jedynie z metalowymi huśtawkami o ostrych zakończeniach i skrzypiącymi, zardzewiałymi karuzelami. Na szczęście te czasy dawno już odeszły w zapomnienia, a dzisiejsze miejsca tego typu to prawdziwy raj dla małych miłośników dobrej zabawy. Bogactwo barw i kształtów to doskonały sposób na rozwój kreatywności i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Producenci placów zabaw dokładają wszelkich starań, aby były one coraz bardziej wymyślne, dlatego też chętnie inwestują w rozwiązania modułowe. Jakie są ich zalety?
piaskownica dla dzieci

Jak zadbać o czystość piasku w piaskownicy?

Wyposażenie placów zabaw powinno być tworzone z myślą o tym, aby zapewniać dzieciom bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz interakcja z rówieśnikami są bowiem niezbędnymi elementami prawidłowego rozwoju. Przeznaczone do zabawy sprzęty mają zatem za zadanie rozwijać fantazję i kreatywność. Z pewnością służy temu piaskownica, która pozwala na tworzenie różnorodnych budowli z piasku. Dowiedz się, jak zadbać o jego czystość.
Dołącz do nas na Facebook icon