karuzela

Chyba nikt nie wyobraża sobie placu zabaw bez znajdującej się na nim karuzeli. Jest ona niezbędnym elementem wyposażenia, które pozwala dostarczać dzieciom mnóstwo frajdy. Korzystają z niej zarówno młodzi, jak i nieco starsi miłośnicy dobrej zabawy. Czy jest jednak określony wiek, w jakim dziecko może bezpiecznie korzystać z karuzeli?

Dawne karuzele wielu osobom kojarzą się zapewne ze skrzypiącymi, metalowymi urządzeniami. Dzisiejsze urządzenia tego typu nie mają już jednak z nimi nic wspólnego. Spełniają one najwyższe normy jakości i zachwycają nie tylko licznymi barwami, ale przede wszystkim różnorodnością kształtów. Są wśród nich najbardziej klasyczne karuzele wiatraki wyposażone w wygodne siodełka, sprawdzające się lepiej wśród młodszych dzieci, jak i karuzele pająki, zawierające jedynie poręcz do trzymania, które przypadną do gustu starszym użytkownikom. Urządzenie należy zatem dostosować do wieku w taki sposób, aby zapewniało ono maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Nie istnieją przepisy, które określałyby wiek dziecka, w jakim może ono rozpocząć korzystanie z karuzeli, nie ulega jednak wątpliwości, że w każdej sytuacji zabawa powinna być kontrolowana przez rodziców i opiekunów, a najlepszą podpowiedzią wydaje się zdrowy rozsądek. 

Jeśli dziecko potrafi stabilnie siedzieć i trzymać się poręczy, a dodatkowo jest stale asekurowane przez rodziców, to nie ma żadnych przeciwskazań, żeby korzystało z karuzeli, która została wyposażona w krzesełka. Z kolei samodzielna zabawa z rówieśnikami wymaga znacznie większych zdolności motorycznych, w związku z czym należy na nią pozwolić starszym dzieciom. Wcześniej warto je zapoznać z zasadami bezpieczeństwa, a podczas zabawy na bieżąco kontrolować, czy kręcenie nie zagraża zarówno bawiącym się, jak i przechodzącym obok dzieciom.

Jeśli zabawa na karuzeli będzie przebiegała pod okiem opiekunów, z pewnością będzie ona bezpieczna i zapewni maluchom mnóstwo radości. 

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon