piaskownica dla dzieci

Wyposażenie placów zabaw powinno być tworzone z myślą o tym, aby zapewniać dzieciom bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz interakcja z rówieśnikami są bowiem niezbędnymi elementami prawidłowego rozwoju. Przeznaczone do zabawy sprzęty mają zatem za zadanie rozwijać fantazję i kreatywność. Z pewnością służy temu piaskownica, która pozwala na tworzenie różnorodnych budowli z piasku. Dowiedz się, jak zadbać o jego czystość.

Aby zabawa w piaskownicy była w pełni bezpieczna, znajdujący się z niej piasek musi być pozbawiony zanieczyszczeń. Niestety dość często miejsca tego typu są narażone na kontakt ze zwierzęcymi odchodami, a także na zanieczyszczenia przyniesione przez wiatr czy deszcz. Nie ulega więc wątpliwości, że należy dołożyć wszelkich starań, aby temu zapobiec. Główny Inspektor Sanitarny zaleca, aby piaskownice czy też place zabaw, na których się znajdują były ogrodzone, a także zakrywane na noc oraz na czas, kiedy nie są użytkowane. Ma to na celu zabezpieczenie przez zanieczyszczeniem piasku przez psy, koty, ptaki czy też inne zwierzęta. Ponadto, zgodnie z wytycznymi, piasek należy wymieniać przynajmniej dwa razy w roku - przed rozpoczęciem sezonu letniego, a także w trakcie jego trwania. Trzeba to również robić każdorazowo po stwierdzeniu, że został on zanieczyszczony. Dzięki takiemu działaniu ryzyko zarażenia chorobami pasożytniczymi zostanie ograniczone do minimum. 

Drugą ważną kwestią jest także jakość samego piasku. Nie powinien on pochodzić z przypadkowych źródeł, tym bardziej, że musi posiadać grubość ziarna zapewniającą dobrą amortyzację w przypadku upadku. W związku z tym najlepszym wyborem będzie piasek posiadający odpowiednie certyfikaty, będzie to bowiem gwarancją jego czystości i właściwej frakcji. 

Zabawa w piaskownicy to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności, a także kształcenie właściwych relacji społecznych. Warto zatem zadbać o to, aby była w pełni bezpieczna, do czego z pewnością przyczyni się czystość piasku.

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon