huśtawka

Huśtawka to ponadczasowy sprzęt do zabawy, który od pokoleń wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. Beztroskie bujanie to rozrywka, która jest przyjemna zarówno w pojedynkę, jak i w większej grupie. Z pewnością warto więc pomyśleć o zakupie huśtawki dla dziecka, będzie to bowiem dla niego dużą radością. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Najważniejszą kwestią związaną z użytkowaniem huśtawek jest bezpieczeństwo. Niezależnie od tego czy znajdują się one na placu zabaw, czy są wyposażeniem ogrodowego kącika relaksu, muszą zapewniać bezpieczną zabawę. Przy zakupie warto zatem postawić na sprawdzonego producenta, a także dowiedzieć się, czy jest to urządzenie spełniające niezbędne normy i posiadające odpowiednie certyfikaty, będzie to bowiem gwarancją jego najwyższej jakości. 

Drugi krok to sprawdzenie stabilności konstrukcji oraz jej parametrów, a także dostosowanie huśtawki do wieku dziecka. Wysokość, szerokość i maksymalna waga, jaką może udźwignąć należy dostosować do potrzeb dziecka. Jeśli z urządzenia będą korzystać maluchy, warto wybrać wygodną i bezpieczną huśtawkę z siedziskiem i oparciem z każdej strony typu osesek. Będzie ona chroniła małe dziecko przed wypadnięciem i zapewni mu maksymalny poziom bezpieczeństwa. Z kolei u starszych pociech lepiej sprawdzi się huśtawka typu bocianie gniazdo, która zapewni godziny doskonałej zabawy.

Współczesne huśtawki wykonane są z różnych materiałów. W przypadku młodszych dzieci lepiej sprawdzi się plastik, starsze natomiast chętniej będą korzystały z konstrukcji drewnianych czy metalowych, a także podwieszanych na linach, zapewnią one bowiem większe możliwości zabawy.

Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę jest ilość osób, które będą jednocześnie korzystały z urządzenia. Na rynku dostępne są huśtawki pojedyncze, ale także konstrukcje kilkustanowiskowe, dzięki czemu żadne z dzieci nie będzie musiało czekać na swoją kolej, a wspólna zabawa pozwoli na interakcję.

Podsumowując, przy zakupie huśtawki dla dziecka warto kierować się jego wiekiem i potrzebami, a przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. 

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon