siłownia w parku

Orbitrek jest popularnym urządzeniem. Nic w tym dziwnego – korzystać może z niego każdy, nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami. Sposób działania tej maszyny jest bardzo prosty, bo symuluje chód człowieka. Ze względu na drążki, w które jest wyposażony, trening na orbitreku porównuje się też do nordic walking, czyli marszu z kijkami.

Pomimo swojej prostoty, korzystanie z tego urządzenia niesie ze sobą sporo zalet. Ćwiczenia na orbitreku angażują do pracy górne i dolne partie ciała. Szacuje się, że jest to 90% mięśni, w tym ramion, ud, łydek, grzbietu i pośladków. Można więc śmiało powiedzieć, że wpływa to na modelowanie całej sylwetki. Warto dodać, że ćwiczenia na tym sprzęcie nie obciążają stawów, więc są bezpieczne dla osób, które cierpią na związane z nimi dolegliwości.

Skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej i poprawa wydolności

Na orbitreku wykonuje się trening aerobowy, który sprzyja odchudzaniu. Trwa on dość długo, bo ok. 45 minut, ale nie jest bardzo intensywny. Podczas ćwiczeń stopniowo przyspiesza oddech i praca serca, co sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony. Dzięki temu mięśnie mogą czerpać energię do pracy ze spalania m.in. węglowodanów oraz tkanki tłuszczowej. Jeśli chcecie zgubić kilogramy, nie skracajcie ćwiczeń, gdyż redukcja tłuszczu zaczyna się dopiero po 20 minutach.

Trening na orbitreku wpływa korzystnie na zwiększenie wydolności organizmu, ponieważ stymuluje układ krążenia. W praktyce oznacza to, że z czasem będziecie mogli wykonywać intensywniejsze ćwiczenia, bez nadmiernego zmęczenia.

Pewnie już wiecie, że orbitrek znajdziecie zarówno na tradycyjnej, jak i zewnętrznej siłowni. Drugie rozwiązanie niesie ze sobą dodatkową zaletę spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W słoneczne dni przyswoicie też więcej witaminy D, która wzmacnia odporność. Oprócz tego ćwiczenia na orbitreku poprawiają kondycję i koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie oraz  wpływają na utrzymanie poprawnej postawy. Możecie je też wykorzystać jako rozgrzewkę przed dalszym treningiem.

Skontaktuj się z nami

Siedziba biura:
Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia
(koło Wrocławia)
tel./fax 71 312 72 50
tel. 724 654 898
Formularz zamówienia
Skontaktuj się z nami
Dołącz do nas na Facebook icon